SAJHTY JM,IQATY,EQATHGتابلو فول امرجنسی
(CHANGE OVER) یا تابلو برق اضطراری برای مواقع اظطراری قطع برق طراحی شده اند و ظرف 8 ثانيه پس از قطع برق دستگاه را استارت کرده و در مدار قرار می دهد. شرکت ریان پیشرو مشخصات المانهاي الكتريكي در ساخت تابلوي  ATS  خود را به شرح ذیل اعلام مینماید :

– برد فرمان ترانسفر سوئيچ شامل نشانگرهای Main power و Generotor power

– کنتاکتورها : ال جی ( LG ) یا تله مکانیک

– مینیاتورها: مرلن فرانسه – زيمنس يا اشنايدر آلمان دارای ترانس جریان و دارای آمپر متر ، ولت متر و فرکانس متر

– ساعت کار : آلمانی

– سیگنال های : LED

– شارژر : DEEP SEA – COMAP و يا  HAMTAKبا مشخصه   10A یا 5A

– رله های شیشه ای : فیندر ایتالیایی

المانهای الکتریکی فوق بنا به سفارش مشتری قابل تعقیر می باشد.

مشخصات فني ساخت تابلو برق اضطراری ATS شرکت ریان پیشرو :

شرکت ریان پیشرو براي ساخت تابلو هاي برق اضطراری علاوه بر اينكه كليه الزامات عنوان شده را در استاندارد رعايت میکند  الزامات تكميلي را زير نيز رعايت و اجرا میکند.

نقشه ساخت تابلو برق اضطراری:

قبل از ساخت تابلو نقشه سه خطي و نقشه جانمائي تجهزيات ارائه  می گردد .

رنگ تابلو برق اضطراری :

پس از مراحل چربگيري و فسفاته نمودن بصورت غوطه وري ، رنگ آميزي به صورت الكترو استاتيك ( پودري ) انجام  می گيرد . رنگ به كار رفته كرم رنگ با كد 7035 خواهد بود . ضخامت رنگ بايستس حداقل 110 ميكرون می باشد ( براي تمام اجزائ بدنه ) اين مورد نيز جهت تحويل تست مي گردد .


emergencyبدنه:

در تابلو هاي ايستاده ، ستونها از ورق روغني به ضخامت 25 ميليمتر و درب جلو از ورق روغني به ضخامت 2 ميليمتر و ساير دربها و صفحات روبند و موتاژ از ورق روغني به ضخامت 15 ميليمتر ساخته می شود . شاسي زير تابلو  ( پا سنگي ) نيز ازو رق 2 ميليمتر ساخته می شود .ستونها بايستي ار نوع مرغوب طرح ريتال باشند و در تمام طول ستون سوراخ هاي با فواصل استاندارد وجود داشته باشد. محل پانچ سوراخها  داراي پليسه می باشد . كليه برشها با دستگاه مناسب انجام  میگیرد و هيچگونه پليسه و لبه تيز وجود ندارد .

توضيح : سلول تابلو ريتال اصل میباشد لذا توضيحات فوق صرفاً جهت روبنده و ساپورت ها ارائه گرديده است .

درب:

درب تابلو دارای فوم تزريقي جهت آب بندي می باشد . هر عايق مورد تائيد نمي باشد .درب تابلو داراي شاس كشي با قوطي 2×2 و پيچ جوش روكش مس داخلي می باشد بنحوي كه هيچگونه لرزش و تاب خوردگي در هنگام بازو بسته شدن نداشته باشد .

صفحه مونتاژ :

كليه تابلو داراي صفحه مونتاژ جهت نصب و سيم كشي اقلام داخلي می باشند .

صفحه  روبند :

كليد تابلو داراي  صفحات روبند جهت حفاظت در مقابل  تماس با قسمتهاي برقدار داخلي می باشند . صفحات روبند داراي لولاي روكار از نوع گالوانيزه سه پيچ و قفل آچاري ( زیمنسی ) می باشند .

قفل :

تابلوهاي  ايستاده داراي قفل مركزي سه محوري ( ريتالي ) براي اصلي و قفل آچاري زبانه اي ( زیمنسی) برای درب های پشت می باشند . تابلوهای ديواری دارای قفل سوئیچی می باشند .

لولا :

كليه تابلو ها داراي لولا ي مخفي از جنس گالوانيزه نوع مرغوب باشند .

يراق آلات :

كليه يراق آلات و ريل نصب تجهيزات از بهترین برند ها با كيفيت بالا می باشد .


emergencyشمش کشی :

كليه شمش كشيه فازها در محوطه بالاي تابلو انجام می گیرد و داراي عايق از نوع وارنيش حرارتی می باشد. شمش کشی نول و ارت در محوطه پايين تابلو انجام می گیرد . شمش های فاز و نول بر روی مقره و شمش ارت مستقيماً بر روی بدنه نصب می شود . كليه شمش ها  تا محل محفظه سربندی امتداد می یابد . شمش کسی فازها با رعايت فضای كافی انجام می گيرد و سايز شمش های فاز حداقل 1.5 برابر تنظيم حرارتی كليد اصلی در نظر گرفته می شود . سايز شمش های نول وارت حداقل نصف سايز شمش های فاز در نظر گرفته می شود . برای كليدهای 100 آمپر و بزرگتر از شمش استفاده می گردد . كابل كشي مورد تاييد نيست . سيم کشی كليه سيم كشي های داخل تابلو از داخل كانال های پلاستیکی از نوع مرغوب (‌لگراند يا شابه) انجام می گیرد . كليه سيم ها از نوع افشان انتخاب شده و در محاسبه سايز آنها با نشريه 110 سازمان مديريت و برنامه ريزی به ازاي هر 4 آمپر 1 ميليمتر مربع سطح مقطع در نظر گرفته می شود .

محفظه سربندی :

در كليه تابلوها  محفظه مخصوص سربندی پيش بینی  می گردد .

جا نقشه ای:

 در داخل درب اصلي كليه تابلو ها يك عدد جا نقشه ای فلزی به همراه نقشه ازبيلت تابلوی ساخته شده قرار می گيرد .

پلاك گذارای:

برای كليه فيدرهای وروردی و خروجی در تابلو ها از پلاك های نوع بر چسبی ( اتيكتي ) از نوع مرغوب استفاده میشود .

اسناد تست:

اسناد تست  كارخانه اي تابلو ها به همراه تابلو ها ارائه می گردد . اگر قصد خرید تابلو امرجنسی داشته باشید دقت فرمایید از چه کنتاکتورها و ملزوماتی استفاده می شود.نوع برد کنترل در این مسئله خیلی مهم می باشد و برندهای معروف روی قیمت تمام شده تاثیر فروانی می گذارد تابلو فول امرجنسی یا اضطراری (CHANGE OVER) برای مواقع قطع برق طراحی شده اند و ظرف 13 ثانيه پس از قطع برق دستگاه را استارت کرده و در مدار قرار می دهند. تابلو کنترل هوشمند (PLC) با سنسورهای تعبيه شده در روی موتور و ژنراتور کليه فعاليتهای دستگاه را کنترل نموده و با آلارمهای ويژه نواقص احتمالی را نشان داده و در صورت لزوم اقدام به خاموش کردن موتور در مواقع اضطراری می نمايد.

emergency

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.8]